Wiosenna Olimpiada Sportowa – MP2 i SP2 undefined

Wiosenna Olimpiada Sportowa – MP2 i SP2

W myśl powiedzenia "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." chcemy przyczyniać się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat.
Promując aktywność ruchową i kształtując postawy prozdrowotne wśród dzieci w tym wieku, wykorzystujemy ich naturalną potrzebę ruchu: wspólnej zabawy, biegania i skakania.

W duchu sportowej walki odbyła się Wiosenna Olimpiada Sportowa na hali widowiskowo – sportowej w zaprzyjaźnionej z przedszkolem Szkole Podstawowej Nr2.
O sportowe trofea rywalizowało ze sobą 5 drużyn, w skład których weszły przedszkolaki z MP2 i uczniowie klas początkowych SP2. Wprowadzenie do konkurencji sportowych elementów współzawodnictwa zachęciło wszystkich do osiągania jak najlepszych wyników. Wśród głośnego dopingu, w atmosferze radości i dobrej zabawy rozegrano pięć wiosennych konkurencji. Nad ich prawidłowym przebiegiem, oczywiście w duchu fair play czuwała sędzia – pani Agata, która zagrzewała zawodników do walki i nie szczędziła im pochwał.

Wspólna zabawa przyniosła wszystkim dzieciom wiele satysfakcji i wielkiej frajdy a nam nauczycielom radość, widząc jak młodsi i starsi razem angażują się w zawody, wyzwalając swoje czasem ukryte emocje.
Olimpiadę zakończyło wręczenie uczestnikom dyplomów i drobnych upominków.
14.04.2014
Danuta Fijałkowska