Wioski Świata-  Park edukacji globalnej undefined

Wioski Świata- Park edukacji globalnej

Co łączy nas z mieszkańcami odległych zakątków świata? Dlaczego w jurcie mongolskiej poruszamy się w prawo? Eskimosi czy Inuici? Na te i wiele innych pytań mieliśmy możliwość poznać odpowiedzi podczas wycieczki do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata" w Krakowie.

Park Edukacji Globalnej "Wioski Świata" to miejsce, gdzie można zwiedzić tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.

Przedszkolaki mogły poznać codzienne życie, a także problemy ludzi mieszkających w odległych częściach świata.
Dzieci oglądały także instrumenty, stroje, oraz przedmioty codziennego użytku, których używają tamtejsi ludzie. Miejsce to dało nam okazję, by poczuć odmienna rzeczywistość kształtując postawę empatii. Dzieci były zachwycone wycieczką, która była dla nas nowym cennym doświadczeniem.
22.06.2019
Wiola Jadach