Wiosna,wiosna! undefined
Dzień Oszczędzania Energii

Wiosna,wiosna!

W minionym tygodniu w grupie " Sowy Mądre Głowy" realizowana była tematyka Wiosna, wiosna". Celem naszych zajęć było zapoznanie z elementami marcowej pogody, poznawanie charakterystycznych zwiastunów wiosny. Sowy Mądre Głowy utrwalały nazwy miesięcy. Wymieniały elementy pogody występujących w marcu. Wyjaśniliśmy słowo zwiastun. Rozwiązywanie zagadek słownych dotyczące wiosny. Poznawały budowę tulipana. Dzieci określały, które części rośliny rosną pod ziemią, a które- nad ziemią. Wyjaśnialiśmy, co jest potrzebne roślinie do życia. Wybraliśmy się na spacer w celu obserwacji zmian atmosferycznych charakterystycznych dla wiosny. Poszukiwaliśmy oznak budzącej się przyrody ( pączki na drzewach, zielona trawa, pierwsze kwiaty, pojawiające się owady). Przedszkolaki słuchały piosenki " Wiosna". Wypowiadały się na temat nastroju, tempa, powtarzających się elementów piosenki, jej treści. Słuchały nagrań głosów: bociana, żab, pszczół, skowronka, następnie odgadywały, czyje to są głosy, i sami próbowały je naśladować. Kończyły zdania dotyczących wiosny: Lubię wiosnę, bo…., Nie lubię wiosny, bo….
Sowy Mądre Głowy wykonały kilka prac. Pierwsza z nich było wykonanie pani wiosny techniką wydzieranki papierowej. Również wykonały panią wiosnę z kartonu. Sukienka została zrobiona z kartki technicznej, głowa i ręce zostały wycięte z tektury, następnie dzieci ozdobiły bibułą. Wykonały na rolce po papierze oraz techniką wydzieranki papierowej bociana.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)
26.03.2015
Sabina Łatka