"WITAMY  WIOSNĘ  NA  LUDOWO" undefined
Wielkanoc

"WITAMY WIOSNĘ NA LUDOWO"

9 kwietnia 2013r. 5-latki z gr. przedszkolnej "SMERFUSIE" wraz z wychowawczynią Barbarą Banicką zaprosiły do przedszkola rodziców i panią Marię Kuśmirek ,która przewodniczy Kołu Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie.

Pani Maria jest związana z naszym przedszkolem od kilku lat - chętnie i aktywnie uczestniczy w zajęciach gospodarczych, zajęciach z aktywności plastyczno-technicznej. Opowiada dzieciom o tradycjach ludowych naszego regionu w ramach realizacji programu edukacyjnego: "Przedszkolak wie co dawniej i dzisiaj w naszym regionie dzieje się".

Podobnie było teraz: pani Maria opowiedziała dzieciom Świętach Wielkanocnych zwyczajach i tradycjach ludowych które są z nimi związane. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez dzieci dyplomu: "PRZYJACIEL PRZEDSZKOLAKÓW PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W BOLĘCINIE".

Spotkanie i zajęcie poprzedził występ dzieci z programem artystycznym: inscenizacją "WIELKANOCNE KURCZĄTKA" - dzieci zaśpiewały okolicznościowe piosenki i zagrały na instrumentach muzycznych oraz niekonwencjonalnych "Wesołą polkę".

Wiele radości i emocji było w drugiej części spotkania: dzieci, rodzice, pani Maria i dyrektor przedszkola pani Grażyna Łuczak malowali drewniane obrazki z różnymi elementami, które jak obiecano znajdą miejsce w każdej kuchni na widocznej ścianie i będą przypominać o tym miłym spotkaniu.

tekst: B. Banicka
21.04.2013