Wizyta "Jasia i Małgosi" undefined

Wizyta "Jasia i Małgosi"

W środę, 9 kwietnia do przedszkola zawitali aktorzy kaliskiej sceny teatralnej z przedstawieniem dla dzieci pt.: "Jaś i Małgosia". W inscenizacji pojawiły się takie postacie jak: drwal i jego żona, Jaś i Małgosia - kukiełki, wilk i Baba Jaga.
Aktorzy przedstawili przygodę Jasia i Małgosi, którzy zgubili się w lesie. Długo po nim błądzili, aż w końcu zauważyli chatkę zbudowaną z piernika, która należała do Jagi. Zwabiła ona dzieci do środka a następnie chciała zjeść. Jednak rodzeństwo przechytrzyło staruszkę i szczęśliwie wrócili do domu. W czasie swej wędrówki spotkali się także z wilkiem.
Przedstawienie przeplatane było wesołymi piosenkami . Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały inscenizację. Barwne stroje i dekoracja na pewno na długo pozostaną naszym milusińskim w pamięci.
10.04.2014
Małgorzata Gawlik-Gattner