WIZYTA PANI STOMATOLOG - "POPOŁUDNIE Z BAJKĄ" undefined
Dzień Dentysty

WIZYTA PANI STOMATOLOG - "POPOŁUDNIE Z BAJKĄ"

5 marca w Dniu Dentysty nasze przedszkole odwiedziła stomatolog – pani Sylwia Patro oraz technik dentystyczny pani Agnieszka. Pani Sylwia w ramach programu "Popołudnie z bajką" przeczytała dzieciom książeczkę pt. "Moje zęby. Dlaczego są i jak należy o nie dbać!". Dzieci z uwagą słuchały bajki, z której dowiedziały się, co to są zęby mleczne, w jakiej kolejności rosną, dlaczego się chwieją, co się dzieje, kiedy wypadną, dlaczego ząbki chorują. Podczas czytania maluchy miały możliwość zobaczyć jak śmiesznie wyglądałaby osoba dorosła z mleczakami, mogły także zabawić się w dentystę i pomóc chłopcu wyrwać przymocowany do sznureczka ząbek. Maluchy dowiedziały się także jak prawidłowo należy czyścić zęby, a w ramach praktycznych działań miały możliwość ćwiczyć prawidłowe szczotkowanie na modelu szczęki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały tematyczne kolorowanki, a w podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyły gościowi przygotowany przez siebie obrazek uśmiechniętego ząbka.
Mamy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje wszystkie dzieci do dbania zęby, chętnego odwiedzania dentysty oraz do unikania słodyczy w swoim jadłospisie.

08.03.2014
Ewelina Siedlecka