Wizyta Policjanta i Strażnika Miejskiego w grupie IV i V undefined

Wizyta Policjanta i Strażnika Miejskiego w grupie IV i V

W poniedziałek 19.11.2012r. w grupach IV i V odbyły się zajęcia z udziałem służb mundurowych z naszej miejscowości. Odwiedzili nas policjant mł.asp.Krzysztof Kaźmierczak oraz strażnik miejski insp. ds. prewencyjno-interwencyjnych Paweł Radtke. Dzieci przywitały gości piosenką. Na zajęciach obejrzeliśmy film dotyczący prawidłowego poruszania się po drogach zarówno pieszo, rowerem jak i samochodem. Wysłuchaliśmy pogadanki o tym jak należy zachować się w kontaktach z obcą osobą a także nauczyliśmy się właściwego zachowania, gdy na drodze stanie nam groźny pies. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego, obejrzały atrybuty policjanta, poznały numery alarmowe oraz zasady poruszania się po drogach i chodnikach. Na koniec zajęć pan Paweł Radtke przeprowadził quiz sprawdzający zdobytą wiedzę i wśród najlepszych rozdał nagrody - maskotki "Pancerniaki" (symbol bezpiecznej jazdy samochodem). Wszyscy otrzymali upominki od pana Policjanta w postaci opasek odblaskowych i breloczków a także książeczkę "Elementarz zasad bezpieczeństwa".
Na koniec dzieci z grupy IV zaśpiewały piosenkę pt. "Będę kierowcą" a dzieci z grupy V piosenkę "Uwaga!Czerwone światło!".
Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz radiowozu policyjnego oraz straży miejskiej. Dzieci mogły obejrzeć każdy pojazd od wewnątrz a także wysłuchać i zobaczyć sygnały dźwiękowe i świetlne.

W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za przeprowadzenie zajęć oraz bardzo sympatyczną atmosferę w czasie spotkania:)
19.11.2012
Anna Tuziak