Wizyta POLICJANTA w przedszkolu (grupa V) undefined

Wizyta POLICJANTA w przedszkolu (grupa V)

W poniedziałek 15.09.2014r dzieci z grup IV i V odwiedził Pan policjant Krzysztof Kaźmierczak. Dzieci przywitały go serdecznie i z uwagą słuchały co miał im do powiedzenia. Poznały elementy umundurowania oraz zasady ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się, jak należy bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i do domu.Wiedzą, jak prawidłowo interpretować sygnalizację świetlną, a wspólnie z bohaterem filmu, zaprezentowanego przez pana policjanta, omówiły zasady prawidłowego poruszania się pieszo, rowerem oraz podróżowania samochodem z rodzicami.
Na koniec wizyty dzieci otrzymały od Pana Krzysztofa odblaski,dzięki którym będą lepiej widziane na drogach a tym samym bezpieczniejsze. W podzięce dzieci zaśpiewały dwie piosenki dotyczące zasad ruchu drogowego.
Na placu przedszkolnym dzieci miały także okazję dokładnie obejrzeć radiowóz policyjny i poznać wszystkie jego tajemnice.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi za przybycie i za bardzo mile spędzony czas.
25.09.2014
Anna Tuziak