Wizyta u krawcowej, Pszczółki, 13.11.2012 undefined

Wizyta u krawcowej, Pszczółki, 13.11.2012

Grupa VI (Pszczółki) wybrała się z wizytą do pracowni krawieckiej. Przedszkolaki obejrzały poszczególne elementy wyposażenia zakładu krawieckiego, przypomniały jakie przybory potrzebuje krawcowa w swojej pracy.
Zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz szycia za pomocą igły z nitką. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że łatwiej szyje się na maszynie.

Pszczółki dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie (zdjęcie miary, wykrajanie z formy ubrania, fastrygowanie, przymiarka). Okazało się, że trzeba się bardzo napracować, aby cokolwiek uszyć!

Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekty pracy krawcowej - gotowe ubrania, które bez trudu potrafiły nazwać - bluzki, spodnie, kamizelki, spódnice, itp.

Sylwia Gurgacz
15.11.2012