Wizyta w Bibliotece undefined

Wizyta w Bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki.
Z tej okazji nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę w SP nr 5 w Sierszy. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tym miejscem. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieci obejrzały krótką prezentację, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów książek dla dzieci, a także mogły przejrzeć kilka interesujących je pozycji książkowych.
Za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły prowadzącej podziękowanie i zapewniały, że przyjdą ponownie.
przy okazji wizyty w szkole przedszkolaki zwiedziły także izbę regionalną, po której oprowadziła ich pani Małgorzata Ropka.
Dziękujemy obu Paniom za miłą gościnę.
Wieslawa Dudek