Wizyta w bibliotece i izbie regionalnej undefined

Wizyta w bibliotece i izbie regionalnej

W kwietniu przypada Światowy Dzień Książki. Bardzo chcielibyśmy, aby nasze
przedszkolaki wyrosły na aktywnych czytelników i prawdziwych miłośników literatury. 21 kwietnia przedszkolna brać udała się na wycieczkę do PG nr 2 w Trzebini.
Pani Madzia ułożyła rymowaną relację o tejże wyprawie.
"Dzisiaj dzień nie byle jaaki w bibloitece szkolnej były przedszkolaki. Z panią Urszulą Śliwą spotkanie miały tajniki pracy w bibliotece poznawały. Albumy, słowniki i encyklopedie wertowały, chęci i zapału do czytania książek dostały.
Starsza koleżanka Natalia pieknie się pzrygotowała i bajkę o niebieskim smoku dzieciakom ciekawie opowiedziała.
Gdy bibliotekę przedszkolaki zwiedziły do izby regionalnej pospieszyły. Tam pani Małgosia Ropka dzieci serdecznie przywitały, a nastepnie o dawnych czasach im opowiadała. W moździerzu i młynkach przyprawy do potraw mleć im pozwoliła, a dziewczynki to nawet w dawne ubrania wystroiła.
Przysporzyła tym sposobem dzieciom wiedzy i radości, zapewniając że zawsze bardzo chętnie w progach izby przedszkolaków gości. To co w bibliotece i izbie regionalnej dzieci zobaczyły na zawsze w swej pamięci i na fotografiach uwieczniły."
25.04.2016
Wieslawa Dudek