Wizyta w Gospodarstwie Rybackim "Pstrąg Tarnowo" undefined

Wizyta w Gospodarstwie Rybackim "Pstrąg Tarnowo"

Na zaproszenie Nadnoteckiej Grupy Rybackiej starszaki z naszego przedszkola mogły obejrzeć miejsce, które jest doskonale przystosowane do hodowli ryb. W Gospodarstwie Rybackim Pstrąg Tarnowo, bo tam właśnie wybraliśmy się na wycieczkę, było tyle atrakcji, że nasze buzie nie zamykały się z zachwytu. Na nasz widok wszystkie ryby w basenach rozpoczynały radosny taniec - chciały, abyśmy je karmili. Rybak, który w tym dniu zajmował się dokarmianiem, pozwolił nam również pokarmić parę rybek. Widzieliśmy także dużego jesiotra, różnej wielkości pstrągi, które szybko uciekały do wody. Mieliśmy również okazję obserwować wędkarzy na łowisku.
Na koniec organizatorzy przygotowali nam smaczną niespodziankę.Czekały na nas smakołyki przygotowane z ryb -kanapki z pastą rybną, pyszne chipsy z karpia oraz frytki i surówka z marchewki i jabłka. Do tego wszystkiego fanta w puszce. Dzięki temu wyjazdowi nasze przedszkole wzbogaciło się o kamizelki odblaskowe z logo Nadnoteckiej Grupy Rybackiej i plansze edukacyjne oraz książki tematycznie związane z rybami. Dziękujemy organizatorom za tak pouczające i pełne wrażeń spotkanie.

red. A. Zaremba
23.05.2013