Wizyta w schronisku undefined

Wizyta w schronisku

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nasze przedszkole zorganizowało akcje pod hasłem " Zbiórka dla burka" . W dniu dzisiejszym delegacja rodziców wraz z dziećmi z grupy: Krasnoludków, Smerfów i Misiów udała się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Delegację powitał pracownik schroniska, który opowiedział między innymi o funkcjonowaniu instytucji, o tym jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - ważne jest by zaszczepić jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dzieci wszystkich grup przyniosły karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i misek. Wszystkim zaangażowanym w akcję - dziękujemy!
Przedszkole Bajka