Wizyta weterynarza w przedszkolu undefined

Wizyta weterynarza w przedszkolu

18.06. 2019r. odbyło się spotkanie z weterynarzem Panią Dagmarą Piętą, a celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi, a w szczególności psami i kotami.
Pani weterynarz opowiedziała dzieciom, jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy pies, kot lub inne zwierzątko domowe jest chore i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniała również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Poznaliśmy zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Dzieci poznały zasady pielęgnacji i higieny czworonogów. Dowiedziały się, czym karmić psa i kota, jakie zabawki są dla nich bezpieczne. Brały aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań, dotyczących poruszanych tematów. Dziękujemy bardzo za wizytę :)
22.06.2019
Izabela Legutek