WODA- NASZ SKARB undefined
Dzień Transplantacji

WODA- NASZ SKARB

Do dzieci z grupy starszej przyszła w odwiedziny zmartwiona kaczka Milenka.Opowiedziała o tym, że rzeka nad którą do tej pory mieszkała stała się dla niej groźna. Ludzie zanieczyścili ją i ona nie wie jak można temu zaradzić w przyszłości. Dzieci znalazły sposób i postanowiły nauczyć się segregacji śmieci. Dowiedziały się również wiele ciekawych informacji o tym do czego służy woda, dlaczego jest tak ważna dla naszego życia oraz poznały jej właściwości fizyczne. Dzieci pracowały również w grupach i wspólnie opowiadały o efektach swojej pracy. Wykonały mnóstwo doświadczeń z wodą a na koniec powstały ładne prace plastyczne. Podsumowaniem zajęć było mocne postanowienie, że będziemy szanować wodę bo to nasz największy skarb.
04.11.2015
Anna Kukla