Wszyscy lubimy się i kochamy  undefined

Wszyscy lubimy się i kochamy

W naszym Przedszkolu bawiliśmy się dziś Walentynkowo, jednak nasze "Walentynki" były nie do końca walentynkowe - gdyż skupiliśmy się na tym by porozmawiać z dziećmi o emocjach, rozmawialiśmy o tym, co robić by każdy dzień w przedszkolu spędzić miło i radośnie. Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie, jako święto miłości, zatem jest to okazja by przypomnieć dzieciom by być zawsze miłym, koleżeńskim. W tym dniu nasze przedszkolne zabawy i zajęcia z dziećmi były skupione na przyjaźni, na tym by dzieci były miłe i koleżeńskie. Dzieci odnosiły się do siebie bardzo życzliwie, nie brakowało ciepłych słów i przyjacielskich gestów. Atmosfera w grupach była przyjazna i miła. Chcąc podkreślić symbolikę Walentynek wykonaliśmy kilka serduszkowych prac. Maluszki zrobiły serduszkowego motylka a dzieci starsze serduszkową sówkę, a obie grupy przyozdobiły "drzewko" samodzielnie wyciętymi sercami. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień.
12.02.2016
Arleta Gorzelana