"Wychowanie przez czytanie- z książką w świat wartości" undefined

"Wychowanie przez czytanie- z książką w świat wartości"

"Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości". Pod takim hasłem w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie w dniu 29.05.2017 odbyło się czytanie wierszy i bajek w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" . Koordynatorem tej akcji jest Pani Elżbieta Dąbrowska z Powiatowej Biblioteki Publicznej, którą także gościliśmy w dniu dzisiejszym w przedszkolu.
Jak co roku do naszej placówki przybyli licznie zaproszeni goście. Wśród nich dzieci z łatwością rozpoznały przedstawicieli takich zawodów jak: policjant, strażak, górnik i pielęgniarka. Oprócz nich gościli w przedszkolu także pracownik socjalny oraz Sensei (instruktor karate). Dużą niespodzianką było odczytanie przez dobrze znaną dzieciom nauczycielkę j. angielskiego – Panią Marlenę, wiersza w j. angielskim. Wśród czytających znalazła się także Marta – dziewczynka z grupy 6-latków (z grupy "Biedronki"), która samodzielnie odczytała swoim kolegom i koleżankom wiersz J. Tuwima "Pan Hilary".
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały czytanych utworów a w podziękowaniu wręczyły wszystkim czytającym własnoręcznie wykonane upominki. Gromkimi brawami pożegnaliśmy gości i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Lena Płuska