Wycieczka "Biedronek" do MDK  undefined

Wycieczka "Biedronek" do MDK

Grupa Biedronek udała się tuż po śniadaniu w poniedziałek 19 lutego 2018 roku do Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie. Nie było to jednak wyjście na przedstawienie, ani zajęcia dodatkowe, lecz zwiedzaliśmy ten budynek "od kuchni". Bardzo uprzejmi pracownicy oprowadzili nas po rozmaitych pomieszczeniach, nawet tych niedostępnych dla zwykłych ludzi.
Największą atrakcją dla dzieci były:
-kostiumernia (sala zawierająca zbiór strojów i rekwizytów, z których korzystają aktorzy podczas występów);
-pracownia ceramiki (Znajdująca się pod ziemią pracownia, w której artyści uczą się robić z gliny różnorodne rzeczy, które są wypalane, a następnie szkliwione. Warsztaty są prowadzone dla różnych grup wiekowych od przedszkola do ludzi dorosłych.);
-sztuczna jaskinia (Wejście do jaskini poprzedza wystawa zwierząt, skamieniałości, minerałów, motyli oraz różnorodnych znalezisk. Na końcu jest wyglądająca jak prawdziwa jaskinia ze stalaktytami i stalagmitami.);
-projektornia (Miejsce z którego wyświetlane są filmy, znajdują się tam dwa zabytkowe projektory (sprawne), gdzie obraz był wyświetlany za pomocą taśmy filmowej, oraz nowoczesny komputer i zestaw sprzętów do wyświetlania filmów ze specjalnych płyt kinowych.).
Zwiedziliśmy również wiele innych pomieszczeń w których odbywają się różnorodne zajęcia i poznaliśmy bogatą ofertę kulturalną naszego miasta.
Był to bardzo udany dzień, do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni ale pełni wrażeń.

Agnieszka Wiórek
Marta Pink