Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Głownie - grupy III i IV undefined

Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Głownie - grupy III i IV

W ramach poznawania instytucji użyteczności publicznej, nasze przedszkolaki odwiedziły Bank Spółdzielczy w Głownie. Pracownica banku, mama Antosia z III grupy, oprowadziła nas po jego pomieszczeniach. Największą ciekawość dzieci wzbudziła Sala Tradycji i Historii Banku. Przedszkolaki mogły obejrzeć i dotknąć eksponaty, które były używane przez kasjerów na przestrzeni wieku. Dużym zainteresowaniem u dzieci cieszyły się maszyny liczące i księgujące. Mogły też podziwiać dawne banknoty i porównać je z obecnymi. W galerii banku przedszkolaki obejrzały wystawę malarstwa Mirosława Sasina pod hasłem "Człowiek i natura", gdzie dominowały portrety ludzi w różnym wieku. Dzieci odwiedziły również gabinet prezesa banku, pani Czesławy Fortuny, gdzie zostały obdarowane drobnymi upominkami. Atrakcją dla przedszkolaków była imponujących rozmiarów Sala Bankietowa, gdzie mogły użyć mikrofonu i skosztować przygotowanych dla nich soczków.
Bardzo dziękujemy za tak miłą i ciekawą wycieczkę.
19.10.2019
Beata Janiak