Dzień Bibliotekarzy

Wycieczka do bibliopteki

W dniu 17 października 2017 roku, dzieci z grupy "Konwalie" z przedszkola nr 9 w Koszalinie, odwiedziły Koszalińską Bibliotekę Publiczną.Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z magicznym miejscem jakim jest biblioteka. Dzieci miały możliwość poznać zasady zachowania się w bibliotece, dowiedziały się również jak wygląda praca pań bibliotekarek oraz jakie książki znajdują się na półkach. Dzieciom bardzo podobały się bogato ilustrowane książki, które prezentowała Pani Kasia. Przedszkolaki zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych a także obejrzały księgozbiór. Wycieczka przyczyniła się do wzbogacenia wiadomości dzieci, poszerzenia ich przeżyć i doznań, oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.
Monika Żukowska