Wycieczka do biblioteki  undefined
Dzień Bibliotekarzy

Wycieczka do biblioteki

07.05. 2015r. Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Liwie - Filia w Wyszkowie.
Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.
Pani bibliotekarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę nt jak należy zachować się w bibliotece, jak wypożyczać książki i gdzie szukać odpowiednich lektur. Przedszkolaki ze zdumieniem podziwiały w jednym miejscu aż tyle regałów z książkami.
Dzieci wypożyczyły książkę "Nasze Przedszkole ". Na koniec dzieci mogły swobodnie wybrać i obejrzeć książki przeznaczone dla wieku przedszkolnego.
Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.
Do przedszkola wróciliśmy wszyscy w dobrych humorach. Mamy nadzieję, że uda się przedszkolakom namówić swoich rodziców do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek.
10.05.2015
Iwona Żukowska