Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie. undefined
Prima Aprilis

Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie.

Dnia 5 listopada dzieci z grupy Słoneczka i Misie udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Miechowie.
Nasze przedszkolaki zwiedzały fabrykę i mogły obserwować proces produkcji ozdób choinkowych. Zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Dzieci były bardzo zaskoczone, iż bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, grzybka, łabędzia itp. Następnie dzieci zapoznały się z etapem "srebrzenia" , Potem udały się do najciekawszej sali – "dekoratorni". Tu powstają prawdziwe dzieła.
Najciekawszą częścią zwiedzania były warsztaty, podczas których każde dziecko mogło własnoręcznie ozdobić bombkę i zabrać ze sobą do domu.
Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
To była udana wycieczka!

Aldona Janikowska