Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Gruszą" undefined

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Gruszą"

Naszą wyprawę do gospodarstwa "Pod Gruszą" w Gruszowie zaplanowaliśmy na 17 maja. W Krakowie, w tym dniu było załamanie pogody i ulewy. Okazało się jednak, że szczęście nam sprzyjało i w Gruszowie była piękna pogoda. Wycieczka była wspaniała!!!!
Ochoczo z samego rana przedszkolaki podekscytowane i rządne przygody wyruszyły autokarem w kierunku Gruszowa. Kiedy dotarliśmy na miejsce świeże powietrze, przepiękne widoki, przesympatyczna gospodyni – Pani Władzia spowodowały, że na buziach naszych przedszkolaków pojawił się uśmiech. I od tej chwili wszystko było jak marzenie. Na początek Pani Władzia zaprosiła nas do zrobienia chleba. Dzieci poznały drogę, jaką musi pokonać ziarenko zboża, żeby stało się wreszcie smacznym, chrupiącym chlebkiem. Dowiedzieliśmy się jak wygląda kłos pszenicy, a jak żyta. Poznaliśmy różne rodzaje pieczywa . Ale to nie był koniec atrakcji ! Wspólnie z gospodynią zwiedzaliśmy gospodarstwo, poznaliśmy zwierzęta, które w nim żyją: kozy, króliki, kaczki, gęsi, kury, owce, indyki, świnki, krowę- nakarmiliśmy je. Oglądaliśmy maszyny niezbędne w gospodarstwie. Oglądaliśmy ul i słuchaliśmy ciekawostek o pszczołach ,dowiedzieliśmy się jakie znaczenia mają one dla człowieka. Dotykaliśmy i wąchaliśmy plastry miodu. Wybraliśmy się nad staw, gdzie nakarmiliśmy ryby i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na ich temat. Po takich emocjach przyszła chwila wytchnienia i zjedliśmy pyszne naleśniki na obiad, według życzeń z owocami lub serem i niestety powrót do Krakowa. Pani Władzia długo żegnała się z nami, machała nam i przesyłała całuski. No cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Wiola Jadach