Wycieczka do Huty Szkła. undefined

Wycieczka do Huty Szkła.

27 marca dzieci z klas 0, I i II wybrały się na wycieczkę do Huty Szkła w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to firma, która produkuje ozdoby choinkowe (głównie bombki) według tradycyjnej metody ręcznej. Dzieci mogły zobaczyć, jak ze szklanych rurek pod wpływem ciepła i wydmuchiwanego powietrza powstaje przezroczysta bombka. Drugim etapem to malowanie bombki od wewnątrz specjalnymi farbami. Następnie dzieci zobaczyły stanowisko, gdzie ozdabia się własnoręcznie bombki (lub szklane pisanki). Dzieci również dostały szklane jajeczka, które musiały ozdobić i zrobić z nich piękne pisanki na swój świąteczny stół wielkanocny. Na koniec odwiedziliśmy firmowy sklepik z pięknymi szklanymi ozdobami. Niektóre dzieci zakupiły upominki dla siebie i swoich bliskich. Wszyscy z satysfakcją i zadowoleniem wsiedli do autokaru i wrócili do szkoły.
07.04.2013
Małgorzata Kobza