WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI undefined

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

Dnia 13.05.2015 wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzicami i opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do kopalni soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metodach wydobycia soli kamiennej, pracy górnika. Zapoznanie z interesującymi miejscami w kopalni soli o walorach zabytkowych, poznanie tradycji i zwyczajów górniczych. Dzieci miały możliwość przejścia "Śladami pracy górnika". Spotkali na swojej trasie górnika średniowiecznego i współczesnego. Wielką frajdę sprawił im zjazd windą pod ziemię i przejazd podziemną kolejką.
Na koniec wykonali czapki górnicze z wybranym przez siebie kolorem pióropusza (czarnym, zielonym, białym lub czerwonym.)
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, wrócili do przedszkola z uśmiechem na ustach i wspaniałymi wrażeniami.
18.05.2015
Teresa Hanusiak