Wycieczka do Krakowa. undefined

Wycieczka do Krakowa.

W dniu 26.04.2018r odbyła się wycieczka do Krakowa najstarszej grupy przedszkolnej. Wycieczka przebiegała zgodnie z ustalonym harmonogramem. Uczestniczyło w niej 15 starszaków. Przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. Wielką atrakcją dla dzieciaków była podróż pociągiem ( w obie strony). Niektóre dzieci taką podróż przeżyły pierwszy raz.
Pierwszym miejscem, które odwiedzili przedszkolaki, był Barbakan. Przez Bramę Floriańską dotarli na Rynek Mały a potem Główny. Tu podziwiali Sukiennice, Wieżę Ratuszową, pomnik Adama Mickiewicza i kościół Mariacki.Po zjedzeniu drugiego śniadania w McDonaldzie :), udali się do tramwaju gdzie zawiózł ich do Muzeum Etnograficznego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały eksponaty(różne stroje ludowe,wielkanocne pisanki,oglądały jak wyglądała klasa szkolna 100lat temu, izba podhalańska itd. ) .
Trasa wycieczki była bardzo bogata i atrakcyjna, starszaki poznali niezwykłe miejsca, a zdobyta wiedza pozostanie na długo w ich pamięci.
Izabela Legutek