Wycieczka do Marszowa undefined

Wycieczka do Marszowa

W piątek 7 października grupa "Jagódki" pojechała na wycieczkę do Marszowa gdzie znajduje się Zakład Zagospodarowania Odpadów. Wyjazd był nagrodą za wytypowanie naszego przedszkola jako Lidera Ekologii na terenie naszej gminy. Śmieci z naszego terenu też tam trafiają okazuje się po uprzednim przeładunku w Lubsku. Dzieci zobaczyły sortownię, pakowalnię i kompostownię. Następnie uczestniczyły w zajęciach i quizie przygotowanym przez p. Agnieszkę Michałowską, która była naszym opiekunem. Za bogate wiadomości jakie posiadamy dzieci otrzymały naklejki, malowanki, Agatę Segregatkę - zakładową maskotkę oraz gadżety i upominki. Dodatkową maskotkę otrzymał Alan za umiejętność czytania. Na koniec wraz z Panią Kasią dzieci wpisały się do księgi pamiątkowej. Pani dyrektor też. Podziękowaliśmy Pani Agnieszce pięknym bukietem kwiatów wykonanych z krepiny przez mamę Gabrysia, Panią Agatę Leszczyńską. Taki wyjazd jest motywacją do ochrony środowiska, segregowania śmieci i oszczędzania wody, prądu itp.
11.10.2016
Teresa Smolarska