Wycieczka do Młyna w Raszkowie undefined

Wycieczka do Młyna w Raszkowie

14 czerwca starszacy z grupy III i IV wraz ze swoimi wychowawcami oraz opiekunami udali się na edukacyjną wycieczkę. Pierwszy przystanek odbył się w Młynie. Właściciel Młyna opowiadał dzieciom o pracy młynarza, a także o etapach powstawania mąki i maszynach przeznaczonych do jej produkcji. Dzieci dowiedziały się, że w Młynie produkuje się mąkę pszenną żytnią i otręby. Na zakończenie pobytu, każde dziecko otrzymało kilogram raszkowskiej mąki. Następnym punktem programu wycieczki była atrakcyjna ścieżka edukacyjna, nazwana raszkowskim mini zoo. Dzieci z ciekawością oglądały i rozpoznawały rożne gatunki ptaków, owce, kozy, a przede wszystkim alpaki. Dużą atrakcją dla dzieci okazały się również ćwiczenia na siłowni oraz zabawy na placu zabaw. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.
19.06.2018
Martyna Nowak