Wycieczka do MOK-u w Nowym Targu undefined

Wycieczka do MOK-u w Nowym Targu

10.03.2014r. przedszkolaki ze starszych grup uczestniczyły w wycieczce do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, aby tam obejrzeć spektakl pt. "Polak Mały" w wykonaniu aktorów teatru Artenes z Wrocławia.
Tym razem naszym małym widzom przydzielono miejsca w górnych rzędach sali widowiskowej, skąd miały możliwość przyglądania się grze aktorów oraz zmieniającej się scenerii, a także obserwować zachowanie innych dzieci podczas przedstawienia.
Podczas spektaklu aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali kilka legend związanych z dziejami Polski, jednocześnie ucząc lub utrwalając z dziećmi wiersz Wł. Bełzy "Kto ty jesteś?". Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, komu i za co przyznaje się Krzyż Virtuti Militari; kto był założycielem naszego państwa, kim byli flisacy i Tatarzy, dlaczego Wanda nie chciała Niemca, co na krakowskim rynku robi Lajkonik i dlaczego jest tam grany codziennie hejnał z Wieży Mariackiej, skąd się wzięła w naszej stolicy Syrenka Warszawska?
W czasie przedstawienia nie zabrakło także humorystycznych scenek, dzięki którym dzieci łatwiej zrozumiały przekazywane treści, rozwijające w nich poczucie przynależności narodowej.
Droga powrotna minęła szybko w radosnej i patriotycznej atmosferze, przeplatanej śpiewem piosenek oraz podziwianiem mijanego, rodzinnego krajobrazu.

20.05.2014
Barbara Bryja