WYCIECZKA DO MUZEUM LIZAKA undefined

WYCIECZKA DO MUZEUM LIZAKA

W poniedziałek udaliśmy się na zwiedzanie pierwszego w Polsce Muzeum Lizaka w Jaśle. Jednak nasz punkt docelowy poprzedziła wizyta w Muzeum Regionalnym, w którym dzieci miały możliwość zobaczenia używanych dawniej przedmiotów codziennego użytku, rzeźb, płaskorzeźb, a także urządzeń służących do wykonywania różnych prac na wsi. Następnie spacerkiem powędrowaliśmy do najbardziej oczekiwanego miejsca- Muzeum Lizaka. Podczas zwiedzania mogliśmy zobaczyć stare maszyny do wyrobu, formowania i pakowania lizaków oraz poznaliśmy proces tworzenia karmelu. Największą atrakcją było samodzielne wykonanie własnego, wymarzonego lizaka- który z pewnością smakował najlepiej  Na koniec wycieczki zagościliśmy w pizzerii, gdzie każdy przygotował własną pizzę, na której znalazły się ulubione składniki naszych przedszkolaków. Było pysznie! Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. To była ciekawa i słodka wycieczka :)

Maria Majewska