Wycieczka do Osikowej Doliny

dniu 25.09.2015 dzieci z naszego Przedszkola pojechały na wycieczkę do "Osikowej Doliny" w miejscowości Koziegłowy. Uczestniczyły tam w warsztatch z rękodzieła.
Na początku wysłuchały historii związanej z tworzeniem wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, oraz dowiedziały się że wszystkie wyroby tworzone są ręcznie z naturalnych wiórków drzewa osikowego. Następnie wszystkie dzieci brały udział w warsztatach,same tworząc unikatowe dekoracje - koszyki, jeżyki. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach przy udziale opiekunów - osób prowadzących, którzy wyjaśniali i pomagali dzieciom wykonać poszczególne dekoracje.
Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w pracę, a po jej zakończeniu, wszystkie wyroby zapakowano do pudeł i dzieci mogły zabrać ze sobą swoje prace.
Wycieczka była bardzo ciekawa, ponieważ dzieci nie tylko zapoznały się z historią tworzenia ciekawych dekoracji, ale same je tworzyły, czynnie uczestnicząc w warsztatach.