WYCIECZKA DO PALMIARNI undefined

WYCIECZKA DO PALMIARNI

Dnia 12 maja dzieci z grupy Maluchów i Średniaków uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Palmiarni w Poznaniu.
Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację.
Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów w każdym spotykając różne formy flory i fauny. Dzieci miały okazje zobaczyć różnorodne kwiaty i rośliny tropikalne o efektywnych liściach oraz pnączach. Z zaciekawieniem podziwiały płazy i ryby w oczkach wodnych. Największe zainteresowaniem cieszyły się jednak akwaria z różnymi rybami. Przedszkolaki ze zdziwieniem podziwiały ogromne okazy i z zachwytem komentowały ich wygląd.
Gdy każde miejsce w palmiarni zostało już odwiedzone był czas, by odpocząć przed powrotem do przedszkola. I tu z pomocą przyszedł nam piękny Park Wilsona z wystarczającą dla wszystkich ilością ławeczek i zacienionych alejek.
Wycieczka sprawiła, że dzieciom miło upłynął dzień a jednocześnie umożliwiła zdobycie wiedzy. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola gdzie czekał już na dzieci pyszny obiadek.
17.05.2015