Wycieczka do parku w poszukiwaniu darów Jesieni... undefined

Wycieczka do parku w poszukiwaniu darów Jesieni...

19 września 2014 r. dzieci z grupy 5-6 letniej wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni do parku w Węgrowie. Celem wyjścia było przybliżenie środowiska przyrodniczego. Jesień to wspaniała pora roku, która sprawia, że park jest miejscem odkryć i bogactwem darów natury. Dzieci obserwowały drzewa i krzewy rosnące w parku. Nazywały je, dzieliły je na drzewa liściaste i iglaste. Zwróciliśmy uwagę na różnice w wyglądzie liści. Określaliśmy kształt, barwę i ich wielkość. Podziwialiśmy jesienny koloryt. Przedszkolaki obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. W parku szukaliśmy skarbów jesieni i znaleźliśmy je. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki czy czerwona jarzębina. Dzieci spacerowały po parku obserwując przyrodę, nasłuchując jej odgłosów. Szczególną radość dzieciom sprawiało podrzucanie opadłych liści oraz układanie z nich własnych kompozycji. Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom bieganie w stosach miękkiej i pachnącej pierzynki z jesiennych liści. Dary Jesieni zbieraliśmy do kosza, który przynieśliśmy do przedszkola. Z zebranych skarbów powstaną piękne jesienne prace. Piękna złota polska jesień zagościła u nas na dobre. Wystarczyło się tylko rozejrzeć w parku, aby można odnaleźć oznaki tej najbardziej kolorowej pory roku.
21.09.2014
Anna Olga Krzanowska