Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego. undefined

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego.

6 -latki wraz z rodzicami oraz wychowawcą wybrały się do Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Wycieczka była podsumowaniem szczęśliwych lat spędzonych w przedszkolu. Na początku uczestnicy obejrzeli film o życiu Żółwia Błotnego, następnie zwiedzili hodowlę malutkich żółwików - przedszkolaków. Kolejnym punktem był przejazd do Załucza - Starego, w którym mieści się Ośrodek Dydaktyczno - Muzealny, a w nim eksponaty: archeologiczne, etnograficzne, historyczne i przyrodnicze. Prawdziwą atrakcją dla małych i dużych było zwiedzanie Poleskiej Chaty wraz z wyposażeniem z dawnych lat. Następnie nasi uczestnicy - po drewnianych kładkach przeszli - ścieżkę dydaktyczną - "Dąb Dominik". Zakończeniem naszej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek w pięknej scenerii Poleskiego Parku Narodowego. Wyjazd był wspaniałą przygodą i zapadnie długo w pamięci uczestników.
07.07.2019
Edyta Wilgocka-Pawlak