WYCIECZKA DO PRALNI undefined

WYCIECZKA DO PRALNI

W środę 28.05.2014 dzieci z grup "Tygrysków" i "Kocurków" miały okazję zwiedzić Zakład Usług Pralniczych przy ul. Wałowej, będący jednocześnie Zakładem Aktywności Zawodowej. Pralnia została stworzona po to, by zatrudnienie mogły w niej znaleźć osoby niepełnosprawne. Zakład ten jest miejscem, które pozwala nie tylko na realny zarobek, ale również stanowi miejsce rehabilitacji.
Po zakładzie oprowadzał nas dyrektor Pan Dezyderiusz Szwagrzak.
Na wycieczkę dzieci zabrały maskotki z swoich sal, które zostały na miejscu uprane. Przedszkolaki mogły zapoznać się z zasadami działania pralni, zwiedzić gabinet dyrektora, oraz salę do rehabilitacji.
Była to także lekcja tolerancji, gdyż jest to miejsce niezwykłe, które pomaga osobom niepełnosprawnym wyrwać się ze spirali wykluczenia społecznego.
29.05.2014
Katarzyna Dąbrowa