WYCIECZKA DO STRAŻY GRANICZNEJ W NOWYM SĄCZU undefined

WYCIECZKA DO STRAŻY GRANICZNEJ W NOWYM SĄCZU

W dniu 05.06.2019 r. odbyła się wycieczka do Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Przedszkolaki podczas wycieczki zwiedziły siedzibę Komendy oraz zapoznały się z działalnością Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Dużą atrakcją była dla nich możliwość zapoznania się z różnego rodzaju sprzętem służbowym zaprezentowanym przez funkcjonariuszy Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) m.in. bronią, urządzeniami telekomunikacyjnymi oraz strojem służbowym. Dzieci miały ponadto okazję usiąść za kierownicą pojazdów służbowych oraz w pełnym wyposażeniu wcielić się w rolę funkcjonariusza SG.
Było również coś dla ucha, czyli spotkanie z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej. Przedszkolaki z uwagą słuchały dźwięków tradycyjnych instrumentów ludowych używanych podczas musztry paradnej i koncertów.
Edyta Klimek