Wycieczka do Straży Pożarnej undefined
Dzień Strażaka

Wycieczka do Straży Pożarnej

W dniu dzisiejszym Biedronki i Krasnale udały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej. Po śniadanku czekał już na dzieci autobus, który zawiózł je na ulicę Podlesie, gdzie mieści się dąbrowska straż .
Przedszkolaki przywitał Pan Strażak sekc. MARCIN PIĘTA, który szczegółowo i ciekawie opowiedział dzieciom o pracy strażaków, zagrożeniach i bezpieczeństwie. Pan Marcin oprowadził dzieci po całej placówce -i tak mogły zobaczyc stanowiska, z których wozy strażackie ruszają do pożaru, centrum dowodzenia, wóz do zadań specjalnych, a także strażacką kuchnię i świetlicę :)
Największe emocje wzbudziła jednak przejażdżka strażackim wozem i "gaszenie pożaru" sikawką w prawdziwym chełmie !
Na zakończenie wycieczki przedszkolaki serdecznie podziękowały panu Marcinowi za poświęcony czas i życzły wielu sukcesów i satysfakcji z pracy .
Jakie wrażenia i emocje towarzyszyły tej wycieczce -widac na zdjęciach.
16.05.2013
Anna Solipiwko