Wycieczka do Straży Pożarnej i na Komendę Policji undefined

Wycieczka do Straży Pożarnej i na Komendę Policji

Mimo niesprzyjającej pogody i dosyć silnego deszczu przedszkolaki wybrały się do Przeworska, aby odwiedzić strażaków i policjantów. Deszcz nie przeszkodził im zobaczyć miejsca ich pracy. Już na samym początku strażacy zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Podczas spotkania dzieci mogły przymierzyć strój strażaka ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Pytań dzieci nie było końca, a pan strażak cierpliwie na wszystkie odpowiadał. Na pamiątkę spotkania dzieci ofiarowały mu własnoręcznie namalowanego Św. Floriana, patrona strażaków.

Na Komendzie Policji dzieci miały okazje nie tylko obejrzeć budynek, ale także dowiedzieć się, czym zajmują się policjanci oraz jak wygląda ich codzienna służba. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały i przymierzały sprzęt policyjny, który jest wykorzystywany do zabezpieczenia imprez np. meczów. Poznały również prace technika kryminalistyki. Każde z nich miało okazję odcisnąć ślad swojego palca na imiennej kartce i wziąć ją ze sobą na pamiątkę.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały radiowóz. Każdy mógł usiąść wewnątrz samochodu, ubrać policyjną czapkę i przez krótką chwile poczuć się, jak prawdziwy policjant za kierownicą pojazdu uprzywilejowanego. Na pamiątkę spotkania dzieci ofiarowały policjantom obrazek Św. Michała Archanioła - patrona policji.
O wizycie na policji napisali na stronie: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/84945,Z-wizyta-w-przeworskiej-komendzie.html
20.05.2018
Selwana Szołek