Wycieczka do Straży Pożarnej, Smerfy, 15.05.2013 undefined
Dzień Strażaka

Wycieczka do Straży Pożarnej, Smerfy, 15.05.2013

W dniu 15.05.2013 roku przedszkolaki z grupy II "Smerfy" uczestniczyły w zajęciach w Wojewódzkiej Jednostce Straży Pożarnej przy ul. Zarzecze w Krakowie.

Dzieci poznały wyposażenie pomieszczenia, w którym strażacy przyjmują zgłoszenia. Zapoznały się także z numerami telefonów alarmowych oraz zasadami zgłaszania pożarów i wypadków. Prowadzący zajęcia zapoznał dzieci z zakresem obowiązków strażaków oraz z urządzeniami i wyposażeniem samochodów uczestniczących w akcjach ratunkowych. Największe zainteresowanie "Smerfów" wzbudziły ćwiczenia strażaków podczas alarmu. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały akcję przygotowań strażaków i wyjazdu samochodów, która trwała około 20 sekund. Nieco wzbudziły ich niepokój syreny, mimo iż były o tym fakcie wcześniej uprzedzone.

Bardzo dziękujemy Komendantowi Wojewódzkiej Jednostki Straży Pożarnej za życzliwość i pomoc w kształtowaniu u dzieci kompetencji w zakresie prawidłowych i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Elżbieta Urbanik
Elżbieta Kubacka