WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ MIEDZANKA undefined

WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ MIEDZANKA

W dniu 01.06.2015r. w ramach obchodu Dnia Dziecka odbyła się wycieczka dzieci z naszego przedszkola do Szkółki Leśnej "Miedzanka". Przedszkolaki w tym dniu miały zajęcia w terenie, które dały im możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, a ich celem było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat różnorodności gatunków drzew oraz sposobów ich ochrony. Po dotarciu na miejsce przeznaczenia, pan leśnik "gospodarz" Szkółki Leśnej, przywitał nas bardzo serdecznie. Dzieci zwiedziły szkółkę "przedszkole dla młodych drzewek", poznały czynności związane z pracą w szkole leśnej. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa, porównywały ich długość oraz wiek. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Dużą atrakcją była demonstracja zraszaczy nawadniających drzewka na takim dużym terenie, wspólne zbieranie żołędzi. Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji. Podczas naszej wycieczki obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, dostrzegając jej piękno. Wtedy jeszcze mocniej poczuliśmy potrzebę dbania o nią. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne ognisko a nasze pociecho otrzymały piękne kolorowanki. Bardzo dziękujemy panu Bogdanowi Wyszyńskiemu za wspaniałą wycieczkę i poświęcony nam czas.
01.06.2015
Magda Piechaczek