WYCIECZKA DO SZKOŁY WIEWIÓREK undefined

WYCIECZKA DO SZKOŁY WIEWIÓREK

"Hej ho, hej ho do szkoły by się szkło!"

Pójście do szkoły to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka i rodziców ale również i stresujące. Rodzice mają obawy czy ich dziecko podoła nowym wyzwaniom, a dzieci obok wrodzonej ciekawości są pełne lęku przed czymś nowym i nieznanym. W jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowym środowisku zależy od tego jak zostało ono do tego przygotowane a przede wszystkim od stopnia jego gotowości do podjęcia nauki w szkole.

Dlatego w naszym przedszkolu podejmowane są działania, które mają na celu złagodzenie stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły dzieci 5-6 letnich.

Jednym z działań była wycieczka do Szkoły Podstawowej w Jurkowie. Przedszkolaki poznały drogę do szkoły, oglądały budynek szkoły i otoczenie zewnętrzne. Miały okazję poznać panią Dyrektor szkoły, wychowawców klas I-III i spotkać się z swoimi starszymi kolegami, absolwentami naszego przedszkola. Z zainteresowaniem oglądały sale lekcyjne, szatnię, łazienkę, świetlicę, bibliotekę, stołówkę i salę gimnastyczną, a przede wszystkim z zaciekawieniem przyglądały się zajęciom w klasie I, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności.

Na pożegnanie podziękowaliśmy za serdeczne przyjęcie i wróciliśmy do przedszkola. Dzieciom bardzo spodobało się w szkole i nie mogą się doczekać kiedy zostaną uczniami. W II półroczu będziemy w dalszym ciągu kontynuować tę współpracę i na pewno wybierzemy się do szkoły kilka razy.
05.02.2013
Teresa Kołodziej