WYCIECZKA DO SZRENIAWY undefined

WYCIECZKA DO SZRENIAWY

W środę 27 listopada dzieci z grup Średniaków i Starszaków uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Celem wyjazdu było poznanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia charakterystycznych dla Wielkopolski. Dzieci obejrzały spektakl specjalnie przygotowany na tę okazję w wykonaniu aktorów Dobrego Teatru z Poznania. Wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały ozdoby świąteczne. Można było także podziwiać wytwory artystów ludowych- bombki, świeczki, aniołki- wszystko bajecznie kolorowe i ręcznie wykonane. Wielką atrakcją okazała się wizyta dzieci w szopie ze zwierzętami, gdzie można było z bliska podziwiać jej mieszkańców. No i oczywiście wyczekiwany piknik z gorącą herbatką i plecaczkowymi zapasami. Pobyt w Szreniawie troszkę się przedłużył, ale było tyle rzeczy do obejrzenia… Wycieczka była bardzo udana.
08.12.2013