Wycieczka do "Wiatrowych sadów" - grupy III i IV undefined

Wycieczka do "Wiatrowych sadów" - grupy III i IV

20 listopada przedszkolaki z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do wytwórni soków "Wiatrowe sady" w pobliskim Kałęczewie. Była to doskonała okazja do propagowania wśród dzieci zdrowego odżywiania poprzez degustację soków owocowych. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały proces powstawania soku jabłkowego poprzez rozdrabnianie, tłoczenie, pasteryzowanie i nalewanie do foliowych woreczków. Z chęcią wypiły ciepły sok jabłkowy, a na koniec degustacji mogły wybrać swój ulubiony smak spośród: truskawkowego, wiśniowego, gruszkowego, jabłkowo -miętowego i jabłkowo - korzennego. Soczki smakowały doskonale, ale to nic dziwnego, bowiem firma "Wiatrowe sady" była wielokrotnie nagradzana na konkursach i wystawach. Dzieci mogły podziwiać liczne nagrody i puchary, z których najcenniejsze były perły zdobyte w konkursach ogólnopolskich. W magazynie przedszkolaki mogły przekonać się, że asortyment smakowy soków jest ogromny, od soków owocowych, warzywnych po owocowo - warzywne. Szczególne zainteresowanie u dzieci wzbudził sok z białych buraków.
Wycieczka zakończyła się akcentem patriotycznym. Przedszkolaki odwiedziły miejsce pamięci narodowej na cmentarzu w Dmosinie. Zapaliły znicze pod pomnikiem żołnierzy, którzy zginęli w obronie ojczyzny we wrześniu 1939 roku. Dzieci uczciły ich pamięć chwilą ciszy.
22.11.2017
Beata Janiak