Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie undefined

Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie

Nasze Przedszkolaki w czwartek dnia 16 maja 2019 roku wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Ogród ZOO SAFARI BORYSEW zajmuje powierzchnię 25 hektarów. Żyje tam ok 500 osobników ponad 100 egzotycznych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów.
Mimo naszych obaw pogoda nam dopisała, obyło się bez zapowiadanego deszczu i burz, a program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Pobyt w Borysewie rozpoczęliśmy od zwiedzania ogrodu z przewodnikiem podczas przejazdu specjalną kolejką. Dzieci zobaczyły niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyla różańcowego, tapira, białe wielbłądy, pumy, rysie, kangury, lemury, aligatory oraz białe wilki. Największą atrakcją była jednak foka o imieniu Dawid – mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazowym karmieniu zwierzęcia. Było to nie tylko żywienie foki, ale również pokaz jej akrobacji i różnych sztuczek. Po tych atrakcjach w samo południe była chwila odpoczynku i czas na obiad.

Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.
19.05.2019
Małgorzata Szydło