WYCIECZKA  DZIECI Z GRUPY "PSZCZÓŁKI" DO ALPAKOLANDU  W KLOTYLDZINIE undefined

WYCIECZKA DZIECI Z GRUPY "PSZCZÓŁKI" DO ALPAKOLANDU W KLOTYLDZINIE

W piątek, 26 kwietnia dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę autokarową do farmy "Alpakoland" w Klotyldzinie. Pani Małgosia właścicielka farmy alpaki i inne zwierzaki oprowadziła dzieci po wszystkich zagrodach, przekazując podstawowe informacje o zwierzętach mieszkających na farmie. Dzieci zobaczyły: kury, króliki, kozy, owce, świnie, osła francuskiego, konie, psa, kota oraz stado wspaniałych alpak, które zrobiły na dzieciach największe wrażenie. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się przy zwierzętach i jak o nie dbać, żeby zasłużyć na ich zaufanie. Mogły bezpośrednio obcować z zwierzętami, głaskały je, karmiły marchewkami, przytulały się. Przejażdżka na kucyku, grill oraz beztroska zabawa na bezpiecznym placu zabaw z wykorzystaniem: hamaków, trampoliny, zjeżdżalni, rowerów, samochodów oraz piłek zapewniły naszym dzieciom moc atrakcji. Dzieci wracały do przedszkola zmęczone ale szczęśliwe i pełne wrażeń.
05.05.2019
Agnieszka Wąchnicka