Wycieczka grupy "Kukułki" do Węgierskiej Górki  undefined

Wycieczka grupy "Kukułki" do Węgierskiej Górki

Dnia 14 czerwca 2019 r. dzieci z grupy "Kukułki" wraz ze swoimi rodzicami, babciami oraz rodzeństwem uczestniczyły w wycieczce do Węgierskiej Górki. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zajęć w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Nadleśnictwie. Tam dzieci zobaczyły eksponaty zwierząt i ptaków m.in.: niedźwiedzia, głuszca, wydry, rysia – które w naszym środowisku naturalnym bardzo rzadko występują. Następnie poszliśmy na wycieczkę "Szlakiem Cesarskim", podczas której, przeszliśmy się mostem "Zakochanych", zrobiliśmy zdjęcie na punkcie widokowym, zobaczyliśmy Fort "Waligóra". Zwieńczeniem spaceru było moczenie nóg w rzece Sole. Najważniejszym punktem wycieczki dla większości przedszkolaków była możliwość zwiedzenia schronu "Wędrowiec", który jest udostępniony zwiedzającym jako Izba Pamięci. Po wszystkich atrakcjach udaliśmy się na wspólny obiad - pyszny żurek. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni ale zadowoleni.
Magdalena Pikania