WYCIECZKA JEŻYKÓW NA CMENTARZ  undefined
Dzień Ligi Ochrony Przyrody

WYCIECZKA JEŻYKÓW NA CMENTARZ

W dniu 31 października 2018 r. dzieci z grupy IV "Jeżyki" wraz z paniami: E. Korolczuk i R. Górską wybrały się na Cmentarz Parafialny przy ul. Brzeskiej w celu uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na grobach ofiar pogromu niemieckiego oraz żołnierzy z II wojny światowej. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki. Szczególną uwagę zwróciliśmy przy grobach malutkich i nienarodzonych dzieci.
Spacer alejkami cmentarza był dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.
Marlena Wasiluk