Wycieczka na Kopiec Wandy, 19.04.2018, Biedronki i Puchatki undefined

Wycieczka na Kopiec Wandy, 19.04.2018, Biedronki i Puchatki

Grupa V Puchatki i grupa VII Biedronki realizują projekt edukacyjny pt. Przedszkolaki szlakiem kopców krakowskich realizowany przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

Projekt realizowany jest w terminie 16.04.2018 – 21.06.2018r.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

W ramach projektu uczestnicy biorą udział w wycieczkach autokarowych na cztery krakowskie kopce pod opieką licencjonowanego przewodnika.

19.04.2018 przedszkolaki odwiedziły pierwszy z kopców - Kopiec Wandy.

Na miejscu spotkaliśmy się z panią przewodnik,która opowiedziała dzieciom legendę o Wandzie oraz kilka ciekawostek związanych z jej mogiłą.
Na koniec przedszkolaki udały się na szczyt kopca skąd mogły obejrzeć panoramę Krakowa.

Pogoda dopisywała, także po zwiedzaniu dzieci urządziły sobie piknik na polanie. Nie zabrakło również zabaw ruchowych na łonie natury.

Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z wycieczki z innymi.

Opracowała,
Sylwia Gurgacz