Wycieczka na Pocztę Polską undefined

Wycieczka na Pocztę Polską

W ramach zajęć tematycznych dnia 14. października dzieci z grupy IX "Motylki" wraz z panią D. Swacińską wybrały się na pocztę. Dzięki temu zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dzieci dowiedziały się również, że dni od 10 do 16 października są dniami pisania listów.

"Przedszkolaki" mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Kierownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
29.12.2013
Daria Łęt