WYCIECZKA Warsztaty artystyczne w "Galerii Drzewiej" w Porębie Żegoty undefined

WYCIECZKA Warsztaty artystyczne w "Galerii Drzewiej" w Porębie Żegoty

W piękny czerwcowy dzień nasze przedszkolaki przeżyły prawdziwą przygodę. Okazała sie nią wyprawa do twórców ludowych w Porębie Żegoty-państwa Zofii i Edwarda Góreckich.
Gospodarze Galerii Drzewiej w przystępny sposób przybliżyli maluchom tajemnice zawodów, takich jak: rolnik, bednarz, kołodziej,wikliniarz i rzeźbiarz oraz pracę twóry ludowego.
Dzieci miały okazję poznać narzędzia pracy z dawnych lat. W pracowni rzeźbiarskiej każdy przedszkolak własnoręcznie dłutkiem i młotkiem przyczynił się do powstania wspólnych płaskorzeźb-pieska i kotka oraz samodzielnie pomalował pamiątkowego drewnianego tulipana.
W przyjaznym otoczeniu dzieci mogły się wyhasać do woli, postrzelać z łuku do tarczy, rzucać podkową do celu, pokonać tor przeszkód. Każdy mógł obserwować i dotknąć zwierzęta hodowane przez państwa Góreckich.
Ponieważ dzieciaki wybawiły się w rozległym ogrodzie, m.in. drewnianymi zabawkami, bardzo zgłodniały, to dostały sok, bułeczki i kiełbaski pieczone na ognisku .

Dzieci tak dobrze bawiły się wózkami, taczkami, że zakupiliśmy takie do przedszkola.
Wizyta w Galerii Drzewiej była dla dzieci wspaniałą lekcją historii polskiej wsi i umiłowania naszego dziedzictwa regionalnego.
Polecamy, warto odwiedzić Państwa Z.i E. Góreckich i ich interesująca Galerię.
19.06.2016
Wieslawa Dudek